poniedziałek, 14 lipca 2014

Drezyny i jeszcze raz drezyny, czyli kolejowy szał w Jugowicach

Drezynowe szaleństwo jako alternatywa dla "pary" w Jaworzynie Śląskiej. Miesiąc lipiec obfituje w wiele wydarzeń dotyczących kolei. A to bardzo cieszy. Tym razem chciałbym zaprosić Was do udziału w "drezynowaniu". 

Wklejam poniżej treść zaproszenia, jakie "wyszperałem" w internecie:

Już 19 i 20 lipca – wielkie drezynowe święto w Jugowicach! Zapraszamy na XII Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu – Push-Pull Party 2014. Jeśli macie ochotę zaznać sportowej rywalizacji, powalczyć o zwycięstwo lub po prostu przejechać się drezyną – w Jugowicach bez problemu połączycie przyjemne z pożytecznym.
 
Zawody rozegrane zostaną na nieczynnej już stacji kolejowej w Jugowicach koło Walimia, na torach jednej z najpiękniejszych linii kolejowych w Polsce. W trakcie imprezy rozgrywana będzie rywalizacja w drużynowej jeździe drezyną ręczną na czas, ale nie zabraknie też bardziej rekreacyjnych atrakcji. Poza zawodami, będzie można przejechać się drezynami spalinowymi lub innymi rodzajami drezyn, napędzanych siłą ludzkich mięśni. Torów wystarczy dla każdego. Drezyny spalinowe, będą kursować po około 2-kilometrowym odcinku linii bystrzyckiej nr 285 – poza stacją.
 
Sobota – 19 lipca to dzień zawodów. Wszyscy chętni będą mogli spróbować przekroczyć granice swoich możliwości w jeździe „kiwajką” na czas. Zwyciężą najlepsi. Dla zwycięzców każdej z kategorii przewidziano nagrody. Ponadto równolegle będą odbywać się jazdy rekreacyjne. Z kolei niedziela – 20 lipca to dzień jazd rekreacyjnych. Będzie można przejechać się składami spalinowymi i tymi napędzanymi ręcznie lub nożnie.

Zapraszamy!
Organizatorem imprezy jest Sowiogórskie Bractwo Kolejowe, a atrakcje dodatkowe i muzyczne zapewnia Gmina Walim.


info: naszesudety.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz