poniedziałek, 30 stycznia 2012

Edward Sharpe & The Magnetic Zeros

Dziś nietypowo, bo na blogu znajdzie się wpis stricte muzyczny. Tak przy porannej kawie, przeglądając internet, natrafiłem po raz kolejny na twórczość Edwarda Sharpe`a i The Magnetic Zeros. Czytanie smakuje najbardziej z kubkiem gorącej kawy z dużą ilością mleka.

Edward Sharpe i Magnetic Zeros to amerykański zespół kierowany przez Alexa Eberta, wokalisty power popowej grupy Ima Robot. Ich pierwsza pełnometrażowa płyta, Up to Below, została wydana 07 lipca 2009, cyfrowo i 14 lipca 2009, na płycie przez Records Community. Po raz pierwszy jako zespół zagrali 18 lipca 2007 roku, w Troubadour w West Hollywood, w Kalifornii.

Po zerwaniu ze swoją dziewczyną, Alex Ebert uciekł z domu wraz z wieloletnim przyjacielem Nicholasem Raymondem Kellenem. Po tym wydarzeniu, kiedy przyłączył się do programu "12 kroków do uzależnienia", Ebert rozpoczął pracę nad książką o mesjańskiej postaci o imieniu Edward Sharpe.Według Eberta, Sharpe "został wysłany na Ziemię, aby trochę uzdrowić i ocalić ludzkość ... ale poczuł się rozczarowany kobietami i przestał kochać." Ebert później spotkał w kawiarni na przedmieściach Los Angeles piosenkarkę Castrinos Jade. W połowie 2009 roku, Ebert, Castrinos i grupa muzyków odbyła krótkie tournee po kraju autobusem, jako Edward Sharpe & the Magnetic Zeros. Ich pierwszy występ miał miejsce w 2009 roku na Marfa Film Festival w Teksasie. Zespół nagrał swój debiutancki album "Up to Below" w Laurel Canyon. Wyprodukowany przez Aarona Oldera i Nico Aglietti, został wydany 14 lipca 2009 roku.

12 kwietnia 2009 roku, zespół wydał "Pieśni pustyni", teledysk, który jest pierwszym z 12 części pełnometrażowego musicalu o nazwie "Salvio!". Część 2, "Kisses Over Babylon", została wydana 24 listopada 2009 przez Spinner.com. Część 3, "40 Day Dream", ukazała się niedawno.Członkowie zespołu:

Alex Ebert – śpiew, gitara, perkusja, pianino

Jade Castrinos – śpiew, gitara

Nico Aglietti – gitara, syntezatory, keyboard, śpiew

Stewart Cole – trąbka, perkusja, keyboard, tenor ukulele, śpiew

Aaron Embry – keyboard, pianino, śpiew

Josh Collazo – bębny, perkusja, śpiew

Orpheo McCord – perkusja, śpiew

Nora Kirkpatrick – akordeon, śpiew

Christian Letts – gitara, śpiew

Seth Ford-Young – bas, śpiew

Mark Noseworthy – gitara, śpiewOsiągnięcia:

Ich utwór "Home" został uznany za numer 15 w największym sondażu muzycznym na świecie - "the Australian Triple J Hottest 100 countdown". Piosenka została wykorzystana w wielu programach telewizyjnych, filmach i reklam, w tym w trailerze filmu Cyrus , NBC's Community, Fox's "Raising Hope, sezon 4, odcinek 10 Brzydka Betty, ABC, Sezon 3, Odcinek 6 z Gossip Girl.

Ich utwór "Janglin" został wyróżniony w reklamie telewizyjnej Forda Fiesty w 2011 r.

Piosenka "Carries On" została wykorzystana w trailerze do filmu 50/50.

Piosenka "Truth", z solowej płyty Eberta, był grany na końcu pierwszego odcinka czwartego sezonu Breaking Bad.

Teledysk do "Kisses Over Babylon" znalazł się w jednym z odcinków popularnego serialu Beavis and Butt-Head.

Albumy:

Up from Below (2009)

EPs

Here Comes EP (2009)

Single:

"40 Day Dream/Geez Louise" (2009)

"Home" (2010)

"Memory of a Free Festival" (2010)

"Chickens in Love" (2010)

foto: wikipedia i inne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz