wtorek, 15 lipca 2014

Komornik na Dworcu Świebodzkim. Nareszcie coś się ruszyło

Fot. wroclaw.pl
Cały czas napływają dobre wieści z Wrocławia. Z uporem maniaka, tak jak zapowiadałem kilkanaście miesięcy temu, będę informował Was o tym co dzieje się właśnie w tym rejonie miasta. Na sercu leży mi bardzo "świetność" tego miejsca, dlatego cieszę się niezmiernie, że na Dworcu Świebodzkim pojawił się komornik. Nie chcę i nie będę oceniał  całego sporu pomiędzy starym właścicielem tego miejsca a PKP S.A. Tą kwestią zajmie się sąd. Ale komornik pojawił się z prawdziwym "rozmachem". Aż chce się zacytować Siarę: "Mają rozmach sk....ny".

Od niedzieli 20 lipca targowiskiem na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu będą zarządzać Polskie Koleje Państwowe. Dziś, czyli 15 lipca, rozpoczęła się procedura egzekucji komorniczej, gdyż obecny zarządca targowiska pomimo zakończenia umów w 2006 roku odmawiał wydania bezprawnie zajmowanych nieruchomości. Na terenie dworca pojawiły się buldożery, koparki, wywrotki, przyczepy - no jednym słowem działo się. I teraz niespodzianka. Tak wygląda pusty plac bez zbędnych bud - można? Można!

Fot. wroclaw.pl

Po przejęciu terenu przez kolej, dla handlowców i kupców, którzy funkcjonują na targowisku przy dworcu zmieni się niewiele. A dla ludzi, którzy wierzą w to, że powrócą tu pociągi, to pierwszy krok do osiągnięcia sukcesu.

Do połowy kwietnia potencjalni inwestorzy mieli możliwość pobierania memorandum informacyjnego. Na jego podstawie stworzą oferty podlegające ocenie. Do końca roku PKP S.A. planuje wyłonić podmiot, bądź podmioty, z którymi zostaną przeprowadzone dalsze negocjacje oraz zostanie zrealizowany projekt.

Głównym założeniem Projektu jest rewitalizacja dworca Wrocław Świebodzki wraz z otaczającym go terenem przy współpracy z prywatnym inwestorem. PKP S.A. zależy żeby tereny wokół dworca Świebodzkiego zyskały całkowicie nową jakość, z uwzględnieniem olbrzymiego potencjału historycznego budynku dworca Wrocław Świebodzki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz